BLIK już z 8 mln aktywnych użytkowników

e-commerce

This post is also available in: English

BLIK, system płatności bezgotówkowej, bije swoje rekordy popularności. W drugim kwartale 2021 r. z usługi skorzystało już 8 mln użytkowników, co przełożyło się na blisko 176 mln transakcji o wartości 24 mld zł.

Kolejne rekordy

BLIK właśnie podał dane dotyczące korzystania z bezgotówkowego systemu płatności przez Polaków w drugim kwartale 2021 r. Wynika z nich, że firma rok do roku zyskała kolejnych 2,6 mln aktywnych użytkowników, do których zalicza osoby, które przynajmniej raz w miesiącu korzystają z usługi BLIK.

BLIK

Łącznie w samym drugim kwartale 2021 r. zrealizowali oni 176 mln transakcji, na łączną kwotę 24 mld zł. Kwota ta podwoiła się w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku.

BLIK

Dominują płatności internetowe

Wśród dostępnych usług systemu BLIK największą popularnością cieszą się transakcje internetowe. W drugim kwartale 2021 r. zrealizowano aż 121,5 mln takich usług, na łączną kwotę 14,5 mld zł. Transakcje internetowe odpowiadają za 70% wszystkich metod płatności BLIK. W raporcie uwzględniono również segment e-commerce, którego wartość sięga 3,8 mln zł i w którym średnia wartość transakcji to 120 zł.

Za kolejne 15% odpowiadają przelewy na telefon. W drugim kwartale użytkownicy skorzystali z tej metody przekazywania sobie pieniędzy aż 25,5 mln razy, o 187% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Użytkownicy BLIK również chętnie korzystają z funkcji płatności w tradycyjnych terminalach płatniczych, gdzie w drugim kwartale 2021 r. skorzystali z tej opcji 19,6 mln razy (o 133% więcej niż rok wcześniej). Kolejne 9 mln transakcji zrealizowano w bankomatach, gdzie liczba wpłat i wypłat wzrosła rok do roku o 65%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *