Beyond.pl rozbudowuje centrum danych w Poznaniu

Data-Center-Beyond.pl

This post is also available in: English

Działający od 15 lat Beyond.pl rozpoczął rozbudowę parku data center w Poznaniu. To czwarta rozbudowa serwerowni, a jej powierzchnia ma obecnie zostać zwiększona 4-krotnie.

Ambitne plany

Według zapowiedzi operatora, po zakończeniu inwestycji spółka stanie się jednym z największych ośrodków hostingowych w Europie Środkowej. Do tej pory serwerownia posiadała moc 8 MW. Projekt przewiduje zwiększenie mocy do 42 MW, natomiast powierzchnia całkowita zwiększy się z 12 tys. do 45 tys. m2.

Oczekuje się, że park zapewni klientom ponad 20 kW mocy na szafę serwerową, co ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów w naszym regionie. Dodatkowo rozbudowany data center ma zapewnić łącza do ponad 20 operatorów telekomunikacyjnych.

Ochrona środowiska

Centrum danych w Poznaniu to obecnie jedna z najbardziej energooszczędnych serwerowni w naszym kraju. Po zakończeniu inwestycji obiekt pozostanie w pełni zasilany energią ze źródeł odnawialnych. W przypadku pełnego wykorzystania mocy może osiągnąć poziom PUE 1,2 – średnia wartość tego parametru na polskim rynku to 1,4-1,6. To ważny czynnik w pozyskiwaniu klientów ceniących sobie kwestie środowiskowe.

Obecnie obiekty należące do kampusu Data Center 2 posiadają najwyższy standard certyfikacji Rated 4 ANSI/TIA-942. Z kolei nowe obiekty będą spełniały poziom co najmniej Rated 3+. ,,W ten sposób dajemy klientom opcję wyboru standardu świadczonych usług”- tłumaczy Michał Grzybkowski. Zgodnie z wynikami badania Aruba Cloud, już 37% przedsiębiorstw w Polsce przy wyborze operatora zwraca uwagę na posiadane certyfikaty, które są gwarantem jakości.

Według dziewiątej edycji raportu PMR „Rynek centrów danych w Polsce 2020. Analiza rynku i prognoza rozwoju na lata 2020-2025”, na koniec okresu prognozy Polska będzie dysponować 166 MW dostępnej mocy IT. Inwestycja Beyond.pl spowoduje jednak pewne korekty prognozowanego okresu. Więcej na temat prognozy dla rynku data center w Polsce znajdziesz tutaj: https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/prognozy-dla-rynku-data-center-w-polsce-podwojenie-zasobow-do-roku-2025/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *