Beyond.pl pierwszym dostawcą chmury Azure Stack HCI w Polsce

centrum-przetwarzania-danych

This post is also available in: English

Polski dostawca usług centrów danych Beyond.pl poinformował o nowo dostępnej usłudze chmury hybrydowej Azure Stack HCI. Usługa jest dostępna na dedykowanej infrastrukturze, która zagwarantuje natywny dostęp do globalnych usług Azure, zgodnej z krajowymi regulacjami prawnymi.

Pierwszy partner usług Azure

Na początku marca 2021 r. w ofercie polskiego dostawcy usług data center wystartowała usługa Azure Stack HCI. Jak podkreśla dostawca, Beyond.pl to pierwszy partner Microsoft w Polsce oferującym klientom najnowszą usługę w ramach platformy Azure. Dostępne rozwiązanie Microsoft łączące ze sobą zalety zarówno chmury prywatnej oraz publicznej. Azure Stack HCI zostało stworzone z myślą o firmach, które chcą korzystać z usług Azure na dedykowanej infrastrukturze gwarantującej pełną kontrolę nad zarządzanym środowiskiem IT. Infrastruktura dostępna w kampusie Data Center 2, w ramach oferty Beyond.pl, zapewni łączności najwyższej jakości (PUE na poziomie 1.2), potwierdzone najwyższym poziomem bezpieczeństwa Rated 4. Dodatkowo, aby zapewnić najlepszą usługę chmurową Azure Stack HCI, firma skorzysta z wysokowydajnej infrastruktury firmy Dell, która została certyfikowana przez Microsoft na potrzeby rozwiązań hybrydowych.

Oferta Azure Stack HCI firmy Beyond.pl opiera się na modelu rozliczeń za usługę ze stałą miesięczną opłatą. W przypadku usług platformy Azure działających w środowisku HCI Azure Stack opłata jest naliczana na podstawie rzeczywistego zużycia w ramach subskrypcji Microsoft Azure zapewnianej przez Beyond.pl.

Kontynuacja współpracy z Microsoft

Cechą wyróżniającą rozwiązanie Azure Stack HCI jest natywny dostęp do całego asortymentu usług oraz narzędzia platformy Azure, takich jak: maszyny wirtualne, bazy danych, systemy monitorowania i automatyzacji, kontenery, VDI czy Disaster Recovery Center za pośrednictwem narzędzia Azure Arc. Ponadto lista usług PaaS dostępnych dla klientów na platformie Azure będzie systematycznie poszerzana o nowe rozwiązania, aby dostosować się do strategii przyjętej przez Microsoft.

Od 2018 roku Beyond.pl jako partner Microsoft realizuje projekty Azure dla klientów polskich i zagranicznych. Obecna ekspansja produktów chmurowych Azure jest kolejnym krokiem do wzmocnienia usług firmy w domenie chmury (publicznej, prywatnej, hybrydowej) i rozwoju portfolio produktów obejmujących wiele technologii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *