Bayer otwiera w Polsce Digital Hub

biuro - rozmowa

This post is also available in: English

Firma Bayer, światowy koncern farmaceutyczny w lipcu br. planuje otwarcie w Polsce swojego centrum Digital Hub. Jednostka będzie odpowiedzialna za projektowanie rozwiązań cyfrowych dla branży farmaceutycznej oraz rolnictwa.

Praca dla 400 specjalistów IT

Pod koniec kwietnia 2021 r. przedstawiciele firmy Bayer oficjalnie zapowiedzieli otwarcie własnego Digital Hub w Polsce. Nowe centrum będzie zlokalizowane w Warszawie, a jego otwarcie planowane jest na lipiec br. Jednostka ma koncentrować się na opracowywaniu rozwiązań cyfrowych dla branży farmaceutycznej oraz rolnictwa.

Inwestycja ma zagwarantować zatrudnienie w warszawskim ośrodku dla 400 specjalistów IT. Szczególnie poszukiwani są programiści z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. Dodatkowo w Digital Hub będzie pracował specjalny zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

„Bardzo się cieszymy, że Bayer wybrał Polskę jako lokalizację nowego Digital Hubu. To kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe” – mówi Markus Baltzer, prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *