Badanie Oracle na temat bezpieczeństwa danych w chmurze

AI

This post is also available in: English

W tego rocznej edycji raportu Oracle i KPMG na temat zagrożeń w chmurze wynika, że w obliczu coraz bardziej złożonego środowiska IT i rosnącej skali zagrożeń dla istotnych danych, ochrona wrażliwych informacji staje się ważnym zagadnieniem, na które coraz częściej zwracają uwagę osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT.

Brak spójności w zabezpieczeniach

Na przestrzeni dwóch ostatnich lat można zauważyć 3,5-krotny wzrost liczby organizacji posiadających ponad połowę swoich danych w chmurze. 72% respondentów uważa, że chmura publiczna u zewnętrznego dostawcy jest bezpieczniejsza niż to , co mogą dostarczyć we własnym centrum danych.

Jednak mimo trendu polegającego na przenoszeniu danych do chmury, firmy w ciąż w niewielkim stopniu współpracują między sobą w celu poprawy ich bezpieczeństwa. 78% przedsiębiorstw używa ponad 50 różnych produktów z dziedziny cyberbezpieczeństwa; 37% używa ponad 100 takich produktów. Aby radzić sobie z coraz to większą ilością cyberataków, przedsiębiorstwa muszą współpracować w strategiach migracji i wdrożenia chmury w celu wyeliminowania niepotrzebnego ryzyka.

Sztuczna Inteligencja nowym rozwiązaniem

87% specjalistów ds. IT na świecie twierdzi, że działania oparte na sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym będą kluczowe do zapewnienia bezpieczeństwa środowiska informatycznego w ich organizacjach. Coraz powszechniejszym procesem staję się uwzględnianie w budżecie firmowym środków na rozwiązania wykorzystujące AI.

Aż 88% ekspertów IT uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat większość ich rozwiązań chmurowych będzie oparta na zautomatyzowanych procesach dotyczących bezpieczeństwa firmowego.

Badanie zostało przeprowadzone na przełomie 2019 i 2020 roku, przez Enterprise Strategy Group na grupie 750 osób odpowiedzialnych za wybór, zakup lub zarządzanie rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem IT w firmach na świecie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *