Atman i Colt nawiązują współpracę

przejęcie

This post is also available in: English

Atman i Colt Technology Services ogłaszają nawiązanie partnerstwa w celu dostarczania rozwiązań o wysokiej wydajności i przepustowości dla klientów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Współpraca jest odpowiedzią na globalny kryzys spowodowanego pandemią Covid-19 która wymusiła popyt na usługi w zakresie łączności, sieci i centrów danych.

Cel współpracy

Firma Colt Technology Services to międzynarodowa firma telekomunikacyjna specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie łączności o dużej przepustowości. Jej sieć Colt IQ łączy ponad 29 tys. budynków i 900 centrów danych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W ostatnim czasie Colt dokonał inwestycji w regionie Europy Środkowo – Wschodniej rozbudowując 7 tys. km infrastruktury światłowodowej, w której wśród 10 połączonych miast znajdują się Kraków i Warszawa. Rozwiązania firmy Colt są w pełni zintegrowane z chmurą. Oznacza to łączność z 6 centrami danych w Warszawie i Krakowie, i liczba ta ma wzrosnąć.

„Strategia transformacji cyfrowej w chmurze wymaga wysoce niezawodnej sieci, która zapewnia bezpieczną łączność o dużej przepustowości, a ponadto jest skalowalna, aby sprostać korzyściom, jakie zapewniają usługi w chmurze. Partnerstwo operatorów Colt i Atman odgrywa istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb biznesowych w całym regionie” − mówi Leszek Szczech, Sales Account Executive Poland w Colt Technology Services.

Odpowiedz na pandemię

Jak czytamy w komunikacie Atman, pandemia Covid-19 gwałtownie przyspieszyła skale wdrażania rozwiązań cyfrowych w organizacjach na całym świecie. Z dnia na dzień wiele z nich było zmuszonych do wdrożenia nowych technologii które w większym stopniu kładą nacisk na szybkość i stabilność działania, zachowując równocześnie wszelkie zasady bezpieczeństwa.  Współpraca pomiędzy Atman i Colt jest odpowiedzią na globalny kryzys spowodowanego pandemią Covid-19, która umożliwi partnerom z Europy Środkowo – Wschodniej konkurowanie w nowej erze przy wsparciu bezpiecznej, elastycznej, skalowalnej i wysoce niezawodnej sieci.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *