ATM sprzedany

centrum-danych

This post is also available in: English

Global Compute Infrastructure LP sfinalizowało przejęcie 100% udziałów ATM, lidera polskiego rynku centrów danych. Wartość transakcji nie została ujawniona, a ostateczne przejęcie ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Lider regionu

Grupa ATM to właściciel jednego z największych centrów danych w naszym regionie, o wypracowanym przychodzie na poziomie 149 mln zł w 2019 r. Posiada 10 serwerowni w 3 różnych lokalizacjach o łącznej powierzchni technicznej brutto wynoszącej 16 470 mkw. Dodatkowo akcje spółki ATM S.A od września 2004 r. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W momencie wycofania się z GPW wartość rynkowa wyniosła blisko 440 mln zł, jednak w oficjalnym komunikacie nie ujawniono wartości transakcji, a nieoficjalnie mówi się o sumie przewyższającej tę kwotę o 25%. Nowy właściciel ATM, Global Compute Infrastructure LP przewiduje zamknięcie transakcji jeszcze w tym roku.

MCI.EuroVentures po raz pierwszy zainwestował w ATM w 2016 r. przejmując wspólnie z Mezzanine Management 100% akcji spółki. Jednak już w połowie poprzedniego roku grupa rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, który miał na celu znalezienie nowego inwestora. ,,ATM był do tej pory naszą największą inwestycją, dlatego włożyliśmy wiele wysiłku w pozyskanie doskonałego zespołu zarządzającego złożonego z ekspertów pod kierownictwem Piotra Sieluka i Daniela Szcześniewskiego, który przekształcił ATM z lidera technologicznego w dobrze działający i efektywny biznes. EBITDA firmy podwoiła się w trakcie naszej inwestycji dzięki sprawnym procesom sprzedaży i rozważnemu podejściu kosztowemu”. – mówi Maciej Kowalski, partner i zarządzający funduszem MCI.EuroVentures.

Nowy właściciel

Transakcja Global Compute Infrastructure LP, nowego właściciela ATM to do tej pory największa inwestycja. Przejęcie jednego z liderów rynku centrów danych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to szansa na zrealizowanie ambitnych planów, na wciąż dynamicznie rozwijającym się rynku w Polsce. Jak sam przyznaje Scott Peterson, dyrektor generalny Global Compute. – ,,Wierzymy, że wyjątkowe połączenie ATM, Goldman Sachs i Global Compute przyniesie ogromne korzyści naszym klientom i partnerom, ponieważ zapewniamy kreatywne rozwiązania stosowne dla ich potencjału i potrzeb rozwojowych”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *