Asseco wzmacnia obszar cyberbezpieczeństwa

bezpieczenstwo-sieciowe

This post is also available in: English

Asseco widząc potencjał na rynku usług cyberbezpieczeństwa, wzmacnia kompetencje w tym obszarze. W ostatnim czasie firma zakupiła większościowy pakiet akcji w spółce ComCERT, z którą uruchomi m.in. „Cyber Defense Africa” w Republice Togijskiej.

Asseco inwestuje w obszar cyberbezpieczeństwa

Grupa Asseco Poland poinformowała, że kupiła 69,01% akcji w spółce ComCERT. Przejęta spółka zajmuje się dostarczaniem usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, m.in. monitorowaniem bezpieczeństwa i wykrywaniem zagrożeń teleinformatycznych. Dzięki tej transakcji Asseco rozszerzy i wzmocni swoje kompetencje w zakresie doradztwa bezpieczeństwa cybernetycznego oraz umocni swoją pozycję w tym segmencie rynku. 

Rozwój kompetencji nie tylko na rynku krajowym

Włączenie ComCERT w skład Grupy Asseco jest związane z dynamicznym rozwojem w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz ze wzrostem dynamiki przychodów z tego sektora. W 2018 r. przychody spółki z tego obszaru osiągnęły poziom 80 mln zł. Zwiększone zainteresowanie bezpieczeństwem firma dostrzega nie tylko na rynku krajowym, ale także za granicą, głównie w Afryce. W marcu tego roku ogłoszono, że Asseco Data Systems (ADS), we współpracy z Asseco Poland i ComCERT uruchomi w Republice Togijskiej „Cyber Defense Africa” – pierwszą w tym kraju instytucję odpowiedzialną za bezpieczeństwo cybernetyczne. Współpraca ta będzie realizowana w ramach spółki joint venture, którą ADS stworzył razem z rządem Togo. Nowa organizacja rozpocznie funkcjonowanie na początku 2020 r., a koszt inwestycji wyniesie ok. 14 mln EUR.

ComCERT: doradca w usługach typu CERT

ComCERT jest pierwszą w Polsce firmą doradczą, specjalizującą się w usługach typu CERT (Computer Emergency Response Team) dla przedsiębiorstw i instytucji, niezwiązaną z żadnym operatorem telekomunikacyjnym. Eksperci ComCERT analizują podatności na ataki hakerskie w systemach klientów, wspierają ich w czasie incydentu i analizują stan systemów po zdarzeniu. Na styku tych trzech usług rozwijają także zespoły Security Operations Center u klientów – nie tylko aktywnie, pomagając w utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci, ale również poszerzając ich kompetencje.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *