Asseco Data Systems: usługi w chmurze pod marką „Cloud by Asseco”

Cloud-by-asseco

This post is also available in: English

Wystartowała usługa typu multi-cloud „Cloud by Asseco”. Asseco Data Systems już świadczy usługi cloud computing w modelu chmury publicznej, jako partner globalnych dostawców, jak również chmury prywatnej i hybrydowej w oparciu o własne centra danych.

300 mln zł Grupy Asseco z chmury w 2018 roku

Asseco Data Systems oficjalnie wprowadziło na rynek markę „Cloud by Asseco”. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorców na rozwiązania oparte o technologię cloud. Strategia rozwoju to połączenie dotychczasowych kompetencji i doświadczeń Asseco w tworzeniu rozwiązań chmurowych z możliwościami wynikającymi z własnego zaplecza technologicznego i współpracy z największymi dostawcami  chmury publicznej.  

 „Dwa lata temu Asseco Data Systems, wprowadziło na polski rynek, mobilny e-podpis w chmurze. Teraz startujemy z kompleksową ofertą pod marką „Cloud by Asseco”. Naszym celem na najbliższe lata jest wejście do grona liderów w dziedzinie usług związanych z przechodzeniem do  chmury i korzystaniem z tej technologii. Stworzenie marki „Cloud by Asseco” to z perspektywy spółki naturalny krok w rozwoju – w 2018 przychody Grupy ze sprzedaży w tym obszarze wyniosły ponad 300 mln zł” – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems.

Inwestycja w chmurę to długotrwały i wieloetapowy proces. Z naszych doświadczeń wynika, że dla klientów równie istotna jak wybrana technologia, jest marka partnera, który będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację ich firmy. Oczekują wiarygodnego, doświadczonego partnera, który zagwarantuje długofalową współpracę. Wieloletnie doświadczenie zespołu Asseco Data Systems, które zdobyliśmy realizując dziesiątki  złożonych  projektów IT oraz własne zaplecze technologiczne w postaci centrów danych jest dla nich gwarantem sprawności i indywidualnego podejścia do każdego z realizowanych projektów” – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Centrum Danych w Asseco Data Systems.

Chmura w Polsce warta 1 mld zł

Oferta „Cloud by Asseco” oparta jest o model multi-cloud. Asseco Data Systems jest strategicznym partnerem globalnych dostawców chmury takich jak Microsoft, Amazon oraz Oracle. Integrację rozwiązań opartych o chmurę publiczną uzupełnia oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań w modelu hybrydowym, które dzięki doświadczeniu i własnej infrastrukturze opartej o 3 centra danych w Polsce, projektowane są pod indywidualne potrzeby klientów.

Globalny trend wzrostu wartości rynku usług chmurowych jest coraz bardziej odczuwalny jest również w Polsce.  Krajowy rynek chmury rośnie kilka razy szybciej niż cały rynek IT. Dynamicznie wzrasta m.in. zapotrzebowanie przedsiębiorców na dedykowane i hybrydowe rozwiązania oparte o chmurę. Według danych PMR, wartość rynku usług chmurowych w kraju w 2019 r. przekroczy 1 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *