Arkadiusz Sikora pokieruje VMware w Polsce

This post is also available in: English

Nowym Country Managerem VMware w Polsce został Arkadiusz Sikora. Wcześniej związany był z Diebold Nixdorf, Oracle Polska i SAP Polska.

Rozwój polskiego oddziału

W WMware, które jest światowym liderem rozwiązań wirtualizacyjnych, Arkadiusz Sikora będzie odpowiadał za rozwój polskiego oddziału firmy w zakresie sprzedaży rozwijającego się portfolio usług multi-cloud, wirtualizacji sieci, bezpieczeństwa i rozwiązań do budowy cyfrowych miejsc pracy. Szacunkowe przychody WMware w obszarze wirtualizacji na rynku polskim w 2018 r. wyraźnie przekroczyły 100 mln zł.
Komentując nominację Luigi Freguia, wiceprezes VMware w Europie Centralnej powiedział, że jego firma chce partycypować w szeroko rozumianym procesie cyfrowej transformacji polskich firm. Dodał, że WMware nadal będzie dawać swoim klientom i partnerom możliwości rozwoju w epoce chmur, mobilności oraz innowacji z pogranicza IoT, SI czy edge computingu z wykorzystaniem rozwiązań VMware.

Doświadczenie w branży

Arkadiusz Sikora z branżą IT związany jest od ponad dekady. Do VMware Polska przeszedł z Diebold Nixdorf, gdzie jako Dyrektor Programowy był odpowiedzialny za stworzenie globalnej platformy automatyzującej proces tworzenia ofert handlowych. Wcześniej związany był z Oracle Polska, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży Aplikacji. W latach 2013-2015 pracował w firmie Consafe Logistics, gdzie piastował stanowisko Prezesa Zarządu. Przez większą część swojej kariery zawodowej związany był z SAP, gdzie pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. sprzedaży rozwiązań dziedzinowych SAP na region Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) czy dyrektora ds. operacyjnych SAP na Europę Środkowo-Wschodnią.
Arkadiusz Sikora jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Northumbria w Newcastle, a wiedzę techniczną wzbogacił o aspekty zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Illinois.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *