Andrzej Dulka nowym prezesem PIIT

This post is also available in: English

Andrzej Dulka został nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). 29 marca 2019 roku w Warszawie odbyło się XXIX Zwyczajne Zgromadzenie Członków PIIT, które dokonało wyboru władz izby na nową kadencję 2019-2021. Andrzej Dulka na stanowisku prezesa zastąpił Borysa Stokalskiego. Kontrkandydatem w wyborach był Bartłomiej Michałowski. Ostatecznie w czasie głosowania zwycięzca otrzymał blisko 58% głosów.

Andrzej Dulka pracuje w branży teleinformatycznej od 25 lat. Przez ostatnie 15 lat jest związany z Alcatel-Lucent Polska, początkowo w Lucent, potem w Alcatel-Lucent, a od stycznia 2019 r. jako prezes polskiego oddziału Nokii. Oprócz funkcji zarządczych i nadzorczych był również odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój biznesu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 roku jest wiceprzewodniczącym sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN, od 2015 roku jest członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers, a od 2015 roku prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także studia dzienne w zakresie zarządzania.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji to jedna z najważniejszych organizacji w polskiej branży ICT. Istnieje od 26 lat i zrzesza 130 firm. Jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa, m.in. poprzez wspieranie odpowiednich regulacji i procedur oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *