Amazon Web Services udostępnia strefę lokalną w Polsce

polska - mapa

This post is also available in: English

Podczas ostatniej konferencji AWS zapowiedział uruchomienie ponad 30 nowych tzw. stref lokalnych. Inwestycje powstaną w największych miastach na całym świecie, w tym 3 w CEE: w Polsce, Czechach i Grecji.

AWS zwiększa zaangażowanie i obecność w Polsce

Local Zone, czyli strefa lokalna, to jeden z rodzajów wdrożenia infrastruktury AWS, która umieszcza moc obliczeniową, pamięć masową i inne wybrane usługi bliżej klientów. Każdy nowy region jest w rzeczywistości rozszerzeniem regionu AWS, a kluczowe rozwiązania dostarczane przez AWS mogą być bez przeszkód wykorzystywane do uruchamiania aplikacji, które wymagają niskich, liczonych w pojedynczych milisekundach opóźnień. Takie strefy powstają szczególnie tam, gdzie AWS nie ma istniejącego zasięgu centrum danych.

Nowe strefy lokalne należące do AWS będą dostępne od 2022 r. w ponad 21 krajach na świecie. Lokalizacje powstaną w takich regionach jak: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Kolumbia, Czechy, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Indie, Kenia, Holandia, Norwegia, Filipiny, Portugalia, RPA i Polska. Kolejne 16 stref lokalnych powstanie także na terenie Stanów Zjednoczonych.

AWS nie miał do tej pory infrastruktury w Polsce do świadczenia swoich usług chmurowych. Zgodnie z zapowiedzią strefa lokalna ma być uruchomiona w naszym kraju w przyszłym roku. Taki ruch może zwiastować, że amerykańska korporacja będzie chciała tu utworzyć tzw. region. Każdy region AWS to osobny obszar geograficzny, znanych jako strefy dostępności (Availability Zones). Chmura AWS obejmuje obecnie 81 takich stref w 25 regionach na całym świecie.

Podobne wpisy