Amazon rozpoczyna pracę nad polską wersją platformy

sage-przejęcia-współpraca

This post is also available in: English

Amerykański gigant Amazon oficjalnie rozpoczął pracę nad uruchomieniem polskiej wersji swojej platformy handlowej. Wraz z ogłoszeniem decyzji, przedsiębiorcy planujący współpracę z Amazon mogą rejestrować swoje konta po polsku w ramach przygotowań do premiery serwisu.

300 mln klientów w 200 krajach

Amazon, jedna z największych firm e-commerce na świecie oraz równocześnie jeden z wiodących dostawców usług chmury obliczeniowej oficjalnie rozpoczął prace nad uruchomieniem polskiego serwisu Amazon.pl. Ogłoszenie tej decyzji, jest potwierdzeniem wcześniej zapowiedzianych planów odnośnie działań amerykańskiego przedsiębiorstwa w tym regionie. Za pomocą polskiej wersji platformy sprzedażowej, przedsiębiorcy w naszym kraju będą mieli możliwość dotarcia do klientów na całym świecie. Jak podaje sam Amazon ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów,  a zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni  polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 mln klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach.

Do tej pory, odbiorcy z Polski chcący korzystać z oferty Amazon byli zmuszeni do korzystania z niemieckiej wersji serwisu. Jednak planowane otwarcie platformy sprzedażowej, nie jest pierwszą inwestycją Amazon w Polsce. Amerykańska firma od kilku lat prowadzi w Polsce swoje centra logistyczne w których stworzył ponad 18 tys. miejsc pracy. Jego ośrodki znajdują się w: w Sadach, Sosnowcu, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach, Łodzi, Okmianach i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W tym roku Amazon planuje uruchomienie kolejnego, dziesiątego centrum w Świebodzinie.

Seller Central Polska jest już dostępny

Mimo, że jeszcze nie znamy oficjalnie daty startu polskiej wersji platformy, przedsiębiorcy już od końca stycznia 2021 r. mają możliwość rejestrowania swoich firm na oficjalnej stronie Amazon. Wszyscy ci którzy chcą oferować swoje produkty na Amazon.pl, mogą teraz zarejestrować swoje konta sprzedażowe w języku polskim na sell.amazon.pl

,,Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok. Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie, z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce” – podsumowuję Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE Amazon.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *