Amazon dołącza do Związku Cyfrowa Polska

amazon-smartfon-e-commerce

This post is also available in: English

Amazon, lider w cyfryzacji, który ma w ofercie największą na świecie platformę e-handlu, dołączył do Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE Cyfrowa Polska – branżowej organizacji pracodawców o charakterze non-profit. Połączenie obu podmiotów przyczyni się do rozwoju branży e-commerce poprzez stworzenie licznych projektów dotyczących m.in. szerzenia świadomości o cyberbezpieczeństwie czy też rozwiązań cyfrowych w administracji i biznesie.

Amazon liderem w cyfryzacji

Amazon to lider w cyfryzacji na skalę globalną, który ma w ofercie największą na świecie platformę e-handlu. Koncern działa w Polsce od 2014 r., tworząc tysiące miejsc pracy w Centrach Logistyki E-Commerce (centrach dystrybucyjnych), które znajdują się w Sadach, Sosnowcu, Łodzi, Gliwicach, Bielanach Wrocławskich, Kołbaskowie, Okmianach i Pawlikowicach. Pozostałe oddziały to Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Kolejny tysiąc miejsc pracy zostanie zapewniony jeszcze w tym roku, gdyż planowane jest otwarcie nowej placówki w Świebodzinie.

W styczniu tego roku Amazon oficjalnie rozpoczął prace na uruchomieniem polskiej wersji swojej platformy handlowej – Amazon.pl.

ZIPSEE Cyfrowa Polska zrzesza gigantów z branży IT i cyfryzacji

Związek ZIPSEE Cyfrowa Polska to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, która łączy firmy z branży IT i RTV, a w tym importerów, dystrybutorów oraz producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do Związku Cyfrowa Polska należą takie firmy jak Asseco Poland, Samsung Electronics Polska czy też Google Commerce. W styczniu br. do grona firm technologicznych zrzeszonych w Związku Cyfrowa Polska dołączył Amazon.

Amazon + Związek Cyfrowa Polska = rozwój cyfrowy branży e-commerce

Biorąc pod uwagę duży potencjał branży sprzedaży internetowej w Polsce, wejście we współpracę Amazona i Związku Cyfrowa Polska przyczyni się do rozwoju polskiego e-commerce poprzez stworzenie licznych projektów dotyczących m.in. szerzenia świadomości o cyberbezpieczeństwie czy też rozwiązań cyfrowych w administracji i biznesie. To pozwoli na rozwiązanie wszelkiego rodzaju przeszkód, na które napotykają polskie firmy w cyfrowym kanale sprzedaży, a także podniesie poziom integracji technologii cyfrowych na tle innych państw UE. Powyższe działania nabierają podwójnego znaczenia w sytuacji kryzysu covidowego, który napędza rozwój branży e-commerce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *