Aman Khan nowym prezesem Beyond.pl

Beyond-Data-Center

This post is also available in: English

Aman Khan został nowym dyrektorem generalnym Beyond.pl – międzynarodowego dostawcy rozwiązań i usług chmurowych i kolokacji w Polsce i Europie Wschodniej. Na stanowisku zastąpił Duńczyka Claesa Meyera zu Allendorfa, którego kadencja trwała od października ubiegłego roku.

Aman Khan zastępuje w fotelu prezesa Beyond.pl Claesa Meyera zu Allendorfa

Beyond.pl, międzynarodowy dostawca rozwiązań i usług chmurowych i kolokacji w Polsce i Europie Wschodniej, poinformował, że nowym prezesem zarządu spółki został niemiecki menedżer Aman Khan. Tym samym ze stanowiska generalnego dyrektora spółki odwołany został Claes Meyer zu Allendorf, który przewodził firmie od października ubiegłego roku. W swoim komunikacie Beyond.pl nie podaje powodu, dla którego nastąpiła zmiana w fotelu prezesa spółki.

Aman Khan: 30 lat doświadczenia w branży IT

Aman Khan ukończył studia MBA, pracuje w branży IT od ponad 30 lat, pełnił szereg międzynarodowych funkcji zarządczych wyższego szczebla na rynku rozwiązań i usług IT. Pracował dla takich firm jak Global Switch, Dimension Data, Star Alliance, PSINet i General Electric (GE). Aman Khan zanim został powołany na stanowisko prezesa zarządu Beyond.pl, świadczył dla spółki usługi doradcze.

„Stawiamy na dynamiczny rozwój, a tym samym zwiększenie naszego udziału w rynkach w Polsce i za granicą. W naszych dwóch centrach danych w Polsce oferujemy usługi kolokacji, chmury prywatnej i publicznej. Nasza oferta obejmuje również rozwiązania Hybrid Cloud, umożliwiające bezpieczne połączenie naszych usług z chmurami globalnymi m.in. Microsoft Azure i AWS, dzięki czemu Beyond.pl jest wiodącym dostawcą dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i sektora publicznego, w tym segmentu opieki zdrowotnej dla polskich i międzynarodowych klientów” – podkreślił Aman Khan w momencie nominacji na prezesa spółki.

Profil działalności Beyond.pl

Spółka Beyond.pl została utworzona w 2005 roku. Od początku działalności firma skupiła się na kompleksowej obsłudze klientów. W chwili obecnej Beyopnd.pl jako jedyne centrum danych w Polsce świadczy kompleksowe usługi data center, chmury obliczeniowej gwarantując przy tym najwyższy standard bezpieczeństwa Rated 4 ANSI/TIA 942. Od 2018 r. Beyond.pl świadczy również usług chmur globalnych tj. Microsoft Azure i Azure Stack.

Beyond.pl jest właścicielem dwóch centrów danych zlokalizowanych w Poznaniu. Data Center 1 zostało utworzone w 2007 r. w centrum miasta, w podziemiach (poziom -2) centrum handlowego „Stary Browar”. Całkowita powierzchnia obiektu, spełniającego wymagania w zakresie rozwiązań w CPD klasy Tier III, z wyłączeniem powierzchni biurowych i zapasowych, wynosi 741 m².

W czerwcu 2016 roku nastąpiło otwarcie drugiego, strategicznego dla Beyond.pl CPD, którego budowa rozpoczęła się w lutym 2015 roku. Koszty całej inwestycji wyniosły 130 mln zł, przy czym wysokość dotacji osiągnęła 31,5 mln zł. Pozostała część kosztów została pokryta ze środków własnych oraz kredytów bankowych. Całkowita powierzchnia budynku wynosi aż 12 tys. m²,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *