Agnieszka Rynkowska dołączy do zarządu T-Mobile

Na początku stycznia 2019 r. Agnieszka Rynkowska dołączy do zarządu operatora jako dyrektor pionu B2B. Segmentem biznesowym od czasu rezygnacji Artura Ostrowskiego (grudzień 2017 r.) kierował Piotr Markowski. Do końca marca Piotr Markowski będzie wspierał zarządzanie działem B2B. Później ma on objąć nowoutworzone stanowisko Transformation Officer i będzie odpowiedzialny za efektywność operacyjną firmy i uproszczenie procesów.

Agnieszka Rynkowska przez wiele lat była związana z Microsoftem, od 2015 r. pełniła funkcję członka zarządu spółki oraz dyrektora marketingu i operacji. Wcześniej pracowała w Microsofcie na różnych stanowiskach kierowniczych. Była m.in. dyrektorem dywizji Microsoft Office, pełniła funkcje menedżerskie w marketingu. W latach 2012-2013 była związana z Philips Lighting jako dyrektor marketingu w regionie CEE. Wcześniej Agnieszka Rynkowska była zatrudniona również PTK Centertel i Ericssonie. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej.

W III kw. 2018 r. T-Mobile obsługiwał 10,69 mln kart SIM, niemal 400 tys. więcej niż przed rokiem. Przychody operatora w trzech pierwszych kwartałach wzrosły do 4,8 mld zł (wzrost o 1,2% względem analogicznego okresu w ubiegłym roku).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *