Agnieszka Hryniewicz-Bieniek pokieruje globalnym działem Google for Startups

Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek-Google

This post is also available in: English

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek została globalnym dyrektorem działu Google for Startups. Na jej dotychczasowy stanowisku szefa oddziału Google w Polsce zastąpił ją Artur Waliszewski.

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek globalną szefową Google for Startups

Od 1 lipca br. Agnieszka Hryniewicz-Bieniek obejmuje stanowisko globalnej dyrektor działu Google for Startups, którego działalnością zarządza z warszawskiego Campusu Google. Wcześniej, od 2013 r., Agnieszka Hryniewicz-Bieniek była dyrektorem biznesowym w Google Polska. W momencie jej awansu, nowym szefem polskiego oddziału Google został Artur Waliszewski.

Artur Waliszewski jest pracownikiem Google od 13 lat. W latach 2006-2008 pracowował jako Country Business Manager, a w latach 2009-2010 obejmował stanowisko Country Business Director. Przez ostatnie 9 lat pełnił funkcję dyrektora biznesowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Warszawa głównym ośrodkiem wsparcia programu Google for Startups

Google for Startups to globalny dział firmy, który zajmuje się wspieraniem rozwoju startupów, dostarczając im wiedzy o technologiach Google, z myślą o rozwoju ich biznesu i ekspansji międzynarodowej. Ponadto prowadzi także programy akceleracyjne i współpracuje z mentorami, inwestorami i społecznościami przedsiębiorców. W ramach programu Google for Startups prowadzone są inicjatywy w ponad 125 krajach. Do tej pory Google stworzył również sieć 7 centralnych ośrodków wsparcia przedsiębiorczości technologicznej, tzw. Campusów: w Tokio, Tel Awiwie, Sao Paulo, Madrycie, Londynie, Seulu oraz w Warszawie.  Stolica Polski została wytypowana jako centralny punkt wszystkich programów wsparcia giganta w ramach działań Google for Startups.  

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *