Adgar Poland rozwija usługi data center

biuro - wieżowiec

This post is also available in: English

Adgar Poland, firma aktywnie działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła plan rozbudowy dotychczasowej infrastruktury IT. Jednym z kluczowych punktów inwestycji będzie rozwój usług data center, której infrastruktura ma powstać we wszystkich biurowcach należących do Adgar, a usługi z nimi związane mają być świadczone nie tylko dla firm które wynajmują powierzchnię biurową w jej budynkach.

Marcin Niedzielski na stanowisku CIO

W związku z nową strategią firmy, na stanowisko CIO (Chief Information Officer) został powołany Marcin Niedzielski, który jest związany z Adgar Poland od 11 lat. Wcześniej pracował również w takich firmach jak: Diebold-Nixdorf, Inforsys S.A. czy DPD Poland. Główny cel jaki stoi przed nowym CIO, jest rozwój usług  z zakresu data center. W komunikacie czytamy również, że infrastruktura która zostanie rozbudowana na rzecz świadczenia usług, powstanie we wszystkich biurowcach Adgar Poland. Obecnie spółka dysponuje czterema kompleksami biurowymi o powierzchni 120 tys. m kw.

„Nowoczesne systemy informatyczne, przepustowość i niezawodność sieci, szybkie i bezpieczne zarządzanie danymi to dziś kluczowe aspekty atrakcyjnej oferty wynajmu powierzchni biurowych. Chcemy, aby nasi najemcy mieli świadomość, że w Adgar Poland rozumiemy rolę informacji i przetwarzania danych we wszystkich procesach biznesowych. Stąd decyzja o rozszerzeniu naszej oferty o kompleksową infrastrukturę Data Center, gwarantującą redukcję kosztów zarządzania siecią IT po stronie najemców, skalowalność potrzeb sprzętowych oraz wysoki poziom bezpieczeństwa informacji” – mówi Monika Szelenberger, Head of Leasing and Asset Management, Adgar Poland.

Co istotne z punktu rynku data center, Adgar Poland zapowiedział, że z jego usług będą mogły skorzystać nie tylko firmy wynajmujące powierzchnie w obiektach należących do firmy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *