Accenture z nowym dyrektorem stawia na rozwój chmury i usług infrastrukturalnych IT

This post is also available in: English

W połowie marca bieżącego roku stanowisko dyrektora zarządzającego w Accenture Polska objął Mariusz Chudy, biorąc odpowiedzialność m.in. za rozwój działalności firmy w obszarze rozwiązań chmurowych (Intelligent Cloud), a także usług związanych z infrastrukturą IT. Wskazane obszary uchodzą obecnie za kluczowe kierunki działania spółki w ramach nowej strategii biznesowej. Accenture planuje bowiem systematyczny rozwój usług infrastrukturalnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, co z powodzeniem realizuje już na rynkach Europy Zachodniej.

Przed objęciem nowej funkcji w Accenture Polska, Mariusz Chudy przez okres trzech lat pracował dla Integrated Solutions, gdzie jako wiceprezes zarządu odpowiadał za obszar technologii i konsultingu. Wcześniej nadzorował szereg usług i rozwiązań w segmencie B2B w grupie Orange Polska. Z kolei w latach 2007-2013 Mariusz Chudy zarządzał portfelem projektów IT firmy Citibank realizowanych w regionie EMEA.

Accenture jest jednym z największych w skali globalnej przedsiębiorstw outsourcingowych i konsultingowych w dziedzinie zarządzania i nowoczesnych technologii oraz świadczenia usług z zakresu operacji biznesowych. Na polskim rynku firma obecna jest od 1990 r. W połowie ubiegłego roku Accenture otworzyło docelowe biuro oraz Advanced Technology Center w Katowicach (oddział katowicki rozpoczął swoją działalność w lipcu 2017 r.). W sumie spółka operuje w Polsce siedmioma biurami, które zlokalizowane są również w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. W Polsce w ostatnich okresach firma osiąga roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 600 mln zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *