5G i WiFi6 impulsem dla rozwoju firm

biuro

This post is also available in: English

Technologie 5G i WiFi6 mogą mieć kluczowe znaczenie dla firmy i stać się kluczowym impulsem do ich rozwoju technologicznego – tak wynika z raportu Cisco ,,Accelerating Digital Agility Research”. Co istotne, blisko 9 na 10 firm w Polsce uważa również, że obecnie niezbędne dla funkcjonowania ich organizacji jest utrzymanie bezpieczeństwa, kontroli i zarządzania urządzeniami użytkowników, sieciami, chmurami i aplikacjami.

Zmiana strategii

Transformacja cyfrowa w poprzednim roku i na początku 2021 r. w wielu firmach na całym świecie nabrała niespodziewanego tempa. Pandemia Covid-19 wymusiła na liderach IT konieczność dostosowania priorytetów do bieżącej sytuacji lub poszukiwania całkowicie nowych strategii. Jak wynika z ostatniego raportu firmy Cisco, 68% przebadanych polskich szefów IT chce móc w lepszy sposób wykorzystywać informacje biznesowe dostarczane przez ich infrastrukturę informatyczną. Działania miałby głównie polegać na zwiększeniu poziomu automatyzacji i uwolnieniu w ten sposób potencjału pracowników do realizacji bardziej złożonych zadań.

Jednak kluczowym działaniem w najbliższym czasie dla 87% badanych dyrektorów ds. informatyki i decydentów IT będzie utrzymanie bezpieczeństwa, kontroli i zarządzania urządzeniami użytkowników, sieciami, chmurami i aplikacjami. Trudność tego zadania będzie polegać na zapewnieniu pracownikowi zdalnego dostępu do istotnych danych, ponieważ blisko 83% uważa, że równie istotne jest zapewnienie pracownikom działającym w różnych miejscach bezproblemowego dostępu do aplikacji i wysokiej jakości doświadczeń związanych ze współpracą.

Nowe technologie szansą na rozwój firmy

W efekcie zmian priorytetów firm w Polsce, szefowie IT szukają nowych technologicznych rozwiązań które pozwolą osiągnąć im założone cele. Z badań Cisco wynika, że ​​5G i WiFi6 będzie jednym z nich, ponieważ 65% respondentów uważa, że ​​te rozwiązania będą kluczem do rozwoju technologicznego firmy, w tym przyspieszenia wdrażania technologii chmurowej i zapewnienia najlepszego doświadczenia z aplikacji.

Szefowie IT widza również szansę w rozwiązanych typu SASE, czyli połączeniu funkcji VPN i SD-WAN z natywnymi funkcjami bezpieczeństwa w chmurze. Uważa tak 61% badanych. Dla porównania, spośród wszystkich 34 przebadanych państw na świecie, odsetek ten wyniósł 70%, a w regionie EMEAR 59%. Decydując się na inwestycje SASE głównie wskazywano konieczność inwestycji w aplikacje w chmurze, które wymagały zabezpieczenia (69% w Polsce, 61% globalnie), chęć bycia na bieżąco z najlepszymi praktykami branżowymi (62% w Polsce, 56% globalnie) oraz czynnik związany z rozproszeniem pracowników (62% w Polsce, 56% globalnie). Dodatkowo ponad połowa (53%) firm w Polsce które nie wdrożyły jeszcze SASE, ma takie plany (36% globalnie).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *