3S z inwestycjami w światłowód

analiza

This post is also available in: English

3S, którego właściciel jest firma Play, przedstawił wyniki finansowe za 2020 r., w których równocześnie ujawnił swoje plany inwestycyjne na br. Operator ma ambitne plany dotyczące inwestycji w infrastrukturę światłowodową.

Inwestycje warte 21,6 mln zł

Zgodnie z opublikowanym raportem finansowym 3S za 2020 r., przychody operatora wzrosły o 7,3% do 73,4 mln zł, a wynik EBITDA był wyższy o 0,4% sięgając 25,2 mln zł. Z kolei wynik netto 3S skończył na takim samym poziomie jak w przypadku poprzedniego roku. Z istotnych wydarzeń operatora w 2020 r., które miały wpływ na rezultat finansowy, było włączenie do struktury 3S jej zależnej spółki 3S Fibertech. Oprócz niej operator, którego właścicielem jest firma Play, dysponuje zależną spółką 3S Data Center, która zakończyła rok z 40,4 mln zł przychodów oraz 3,4 mln zł zysku netto.

Istotnym punktem raportu są również informacje odnośnie inwestycji. W 2020 r., 3S na takie działania wydał blisko 9,8 mln zł, o 3,4 mln zł więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ten rok, według zapowiedzi operatora, ma przynieść podwojenie nakładów. W raporcie wskazano, że łączna suma inwestycji to ok. 21,6 mln zł, z czego większość zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci światłowodowej. W związku z rozbudową infrastruktury, 3S nie wyklucza również otwieranie kolejnych biur w kluczowych miastach Polski.

W raporcie poinformowano również, że w marcu 2021 r. rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu złożył Piotr Pawłowski, który był związany z 3S od 2012 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *