3S z certyfikatem ISO 27001

3s

This post is also available in: English

Spółka 3S Data Center należąca do grupy otrzymała certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO/IEC 27001:2013. Certyfikat wydała międzynarodowa akredytowana jednostka certyfikująca – SGS.

Pomyślne testy

W maju tego roku, system zarządzania bezpieczeństwem informacji w spółce pomyślnie przeszedł badanie pod względem zgodności z wymaganiami normy określającej najlepsze praktyki w tej dziedzinie.

,,Posiadanie certyfikatu ISO 27001 to już podstawowe wymaganie stawiane ośrodkom data center przez klientów, w prowadzonych przez nich postępowaniach wyboru dostawcy” – mówi Monika Gruszczyk, członek zarządu 3S Data Center S.A.

Bezpieczeństwo informacji według ISO 27001

Zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów jest jednym z najważniejszych elementów strategicznych dla firm posiadających własne centra danych. Dlatego wiele firm stara się uzyskać certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO), aby osiągnąć jak najwyższą jakość usług w celu zdobycia zaufania potencjalnych partnerów

Bezpieczeństwo informacji odnosi się do ochrony informacji przed różnymi zagrożeniami w celu zapewnienia ciągłości działania. Program ISO określa trzy kluczowe obszary, które firmy muszą spełnić. Pierwsza kwestia dotyczy poufności, które polega na zapewnieniu, że informacje są dostępne tylko dla osób uprawnionych do ich dostępu. Druga kwestia dotyczy integralności, czyli zagwarantowania dokładności i kompletności informacji. Ostatnia cecha to dostępność, czyli zapewnienie upoważnionym użytkownikom dostępu do informacji i związanych z nimi zasobów, zgodnie z określonymi potrzebami.

Zdobycie zaufania klientów nie jest jedyną korzyścią wynikająca z spełniania norm ISO. Działania zgodne z wytycznymi mają również znaczenie przy ubieganiu się przez organizacje o dofinansowanie z funduszy europejskich oraz realizacji zadań publicznych.

Więcej na temat certyfikacji centrów danych i jej wpływie na rynek można znaleźć w tutaj: https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/prognozy-dla-rynku-data-center-w-polsce-certyfikacje-obiektow/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *