3S przejmuje centrum danych w Gdańsku

data center - serwer

This post is also available in: English

Spółka 3S Data Center nabyła nowy obiekt o powierzchni ok 500 m2. Centrum danych zlokalizowane jest przy ul. Nowy Świat w Gdańsku. Jest to już siódmy obiekt należący do operatora. Zgodnie z zapowiedziami, nowa lokalizacja umożliwi grupie świadczenie pełnego zakresu usług ekosystemu Cloud2B i innych rozwiązań ICT – opartych na autorskich rozwiązaniach chmury obliczeniowej dla biznesu stworzone przez 3S.

,,Obiekt w Gdańsku to ważny punkt na mapie naszych data center. Od kilkunastu miesięcy rozwijamy tu własne struktury i budujemy sieć światłowodową. Serwerownia była w tym regionie naszym brakującym ogniwem. Od teraz możemy realizować dla klientów z Trójmiasta pełen zakres naszych usług” – mówi cytowana w komunikacie Monika Roś-Gruszczyk, członek zarządu spółek w Grupie 3S.

Tym samym obiekt zlokalizowany w Gdańsku stanie się siódmym centrum danych należącym do 3S. Jeszcze pod koniec maja operator informował, że rozpoczął pracę nad budową największego jak dotąd swojego DC należącego do grupy, którego zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r. Docelowo powierzchnia ma wynosić 2200 m2, tym samym cała lokalizacja Katowice-Gospodarcza zwiększy swoją powierzchnię do 4400 m2.

Dobry czas na inwestycje

Zakup nowej lokalizacji w Gdańsku i budowa DC w Katowicach potwierdziły wcześniejsze plany operatora. Według Moniki Roś-Gruszczyk, członka zarządu Grupy 3S, rynek przetwarzania danych w Polsce dynamicznie się rozwija, a 3S dysponuje niespełna 20% wolnej powierzchni data center. Dlatego nowe inwestycje to dobry czas na rozbudowę infrastruktury należącej do całej grupy.

Więcej informacji na temat rynku centrów danych w Polsce możesz znaleźć w naszym nowym raporcie ,,Rynek centrów danych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026

Podobne wpisy