3 sierpnia 2021 r. startuje w Polsce platforma Viaplay

telewizja

This post is also available in: English

Viaplay to nowa usługa streamingowa, która zostanie oficjalnie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 r. Właścicielem platformy jest Nordic Entertainment Group (NENT Group), szwedzki operator działający na 9 rynkach w Europie. Oprócz otwarcia platformy Viaplay w Polsce, pod koniec br. zostanie ona uruchomiona również w Stanach Zjednoczonych oraz w Holandii w pierwszym kwartale 2022 roku. Na tym jednak nie koniec, Grupa NENT planuje do 2023 roku uruchomić swoje usługi na czterech innych rynkach.

Szeroka oferta programowa

Viaplay zapewnia, że w ofercie platformy każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Jednym z głównym obszarów, przyciągającym największą część odbiorców, będą transmitowane na żywo wydarzenia sportowe. W ostatnim czasie, grupa poinformowała, że nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań angielskiej Premier League. Wcześniej pozyskała również prawa do transmitowania rozgrywek piłkarskiej Bundesligi, meczów Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA oraz wielu innych. Subskrybenci zyskają również dostęp do Viaplay Original, serwisu zawierających ponad 70 autorskich produkcji NENT Group, a także do filmów, seriali i treści dla dzieci.

,,Będziemy nieustannie inwestować w produkcję treści, dlatego szczególnie czekamy na możliwość współpracy zarówno z nowymi polskimi twórcami, jaki i tymi o już ugruntowanej pozycji, by przygotować lokalne treści Viaplay Originals. Wchodzimy do Polski na długi okres, by być liderem w każdym znaczeniu tego słowa. Chcemy dzielić się stworzonymi przez nas historiami, być częścią wspaniałych polskich sportowych chwil oraz poznawać publiczność i lokalnych partnerów” – komentuję Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO

Ambitne plany operatora

Przy okazji oficjalnej informacji odnośnie daty startu platformy Viaplay, operator poinformował, że miesięczny koszt usługi będzie wynosił 34 zł. Dostęp będzie oferowany zarówno poprzez bezpośrednią subskrypcję oraz za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Serwis dostępny jest w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL. Dostęp będzie również możliwy z poziomu smartfonów i tabletów wyposażonych w systemy operacyjne iOS oraz Android, urządzeń Chromecast oraz Apple TV, konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputerów PC oraz Mac.

NENT Group nie ukrywa również, że w najbliższym czasie planuje znaleźć się wśród liderów serwisów streamingowych w Polsce. Jak sam podkreśla, obecnie 25% spośród 13,8 mln gospodarstw domowych w Polsce posiada płatną subskrypcję streamingową, ze średnią 1,5 usługi na gospodarstwo domowe. Dodatkowo, według prognoz operatora, obydwa wskaźniki znacząco wzrosną.

Więcej informacji na temat dostawców usług VOD w Polsce możesz znaleźć w naszym najnowszym raporcie ,,Rynek płatnej telewizji i usług VOD w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”. Raport przedstawia najważniejsze trendy na rynku, liczbę użytkowników serwisów VOD i analizę oferty operatorów VOD dostępnych w Polsce. Wszystkie prognozy uwzględniają wpływ epidemii COVID-19 na rynek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *